Найкращі дитячі книжки від українських видавництв

28.09.2023 в 09:13 964 3.8 0
Найкращі дитячі книжки від українських видавництв
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел
За останні кілька років на українському книжковому ринку стало досить просто знайти гарно оформлені та цікаві книжки.

Якщо літом знайти розваги для дітей легко, то з настанням осені урізноманітнити дозвілля стає складніше. Щоб підтримувати близькі стосунки з малюком та водночас розвивати його уяву, уважність, зверніться до читання.

За останні кілька років на українському книжковому ринку стало досить просто знайти гарно оформлені та цікаві книжки. Чого тільки варте ілюстроване видання серії про Гаррі Поттера від видавництва Абабагаламага. На які ще видання звернути увагу цієї осені — розповімо далі.

Як підібрати книжку за віком дитини

дитячі книги

Залежно від того, які навички вже опанувала дитина, треба вибирати для неї й літературу. Наприклад, для немовляти до 1 року навряд чи буде цікаво слухати підліткові фентезі-романи. Проте йому точно сподобається чути голос мами й тата, оцінювати їхні інтонації та відчувати присутність батьків поруч. Тому для найменших можна читати віршики, прості казочки, картки із зображеннями. Для маленьких дітей до трьох років також підійде дитяча енциклопедія з яскравими малюнками.

  • З 3 років можна починати читати більш змістовні казки, книжки про будову тіла людини, світу навколо, космосу тощо.
  • З 7 років спробуйте запропонувати малечі прості детективи чи історії про пригоди його однолітків.
  • Коли дитині виповниться 12-13, запропонуйте йому познайомитися з деякими зразками світової та української класики, книжками про відомих людей.
  • З 14 років актуально купувати книжки жанру янг-едалт, фентезі, посібники про зміни в тілі в підлітковому віці.

Топ-5 дитячих видань українською

книги для дітей

Не знаєте, на яких книжках зупинити вибір для початку? Зверніть увагу на:

  1. «Чі. Життя однієї киці», Конамі Каната (видавництво «Nasha Idea»). Японська манга про буденне життя кошеняти на ім'я Чі. Воно пізнає світ, знаходить друзів та сподівається, що одного дня знайде свою родину. Мила та позитивна історія з ілюстраціями для найменших та їхніх батьків.
  2. Серія «Емоції Ґастона», Ш’єн Шо Шін Орелі (видавництво «Видавництво Старого Лева»). Книжки про те, наскільки важливо розуміти свої емоції та вміти їх висловлювати правильно. Серія розповідає про маленького єдинорога, який намагається впоратися зі своїми почуттями (страхом, сумом тощо).
  3. «Тореадори з Васюківки», Всеволод Нестайко (видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»). Історія про пригоди двох непосидючих хлопчиків із села Васюківка, які дуже хочуть прославитися. Тому й шукають способи, як це зробити. Додана до шкільної програми з української літератури.
  4. «Аліса в Країні Див», Льюїс Керрол (видавництво «BookChef»). Класична вже розповідь про подорож дівчинки Аліси країною без логіки та правил, населеною дивними королевами, кроликами, капелюшниками та балакучими гусенями.
  5. «Щоденник Анни Франк. Графічна адаптація», Арі Фольман та Давид Полонський (видавництво «Видавництво»). Історія про те, як важливо зберігати в собі світло навіть у найтемніші часи. Для дітей про важливу та болючу для багатьох тему.

Кожна з цих книжок стане чудовим подарунком.

Теги:дитячі книги, книги

Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставить комментарий.