Робуста: відкриваючи світ смачної та енергетичної кави
На цей сорт припадає близько 25% всього світового ринку кави. Безумовно, арабіка є більш популярним і поширеним сортом, але й робуста досить активно залучається в сучасному кавовому світі. Зокрема, вона використовується при виготовленні розчинних продуктів, у блендах та для приготування еспресо.
Смакові особливості
Робуста відрізняється терпким, гірким та міцним смаком. Саме тому в чистому вигляді вона не має особливої популярності. Якщо порівнювати її за міцністю з арабікою, то кофеїну в ній зазвичай більше. Тому її часто додають до енергетичних напоїв. Зовні цей сорт можна відрізнити за більш округлими зернами.
Вирощують робусту у трьох основних кавових регіонах:
- Азія;
- Африка;
- Південна Америка.
Від цього залежить аромат та смак певного сорту. Адже у всіх цих регіонах різні кліматичні умови, склад ґрунту, вологість та висота над рівнем моря. Найбільше робусти постачає В'єтнам. У в'єтнамських сортах відчуваються відтінки прянощів і горіхів. В африканській каві, зокрема з Камеруну, можна відчути яскраво виражений карамельний післясмак. З популярних сортів також варто відзначити Конільйон (Південна Америка) та Ява Інеак (Індонезія).
Найчастіше робуста використовується для змішування з арабікою у блендах. Конкретні пропорції розраховуються виходячи з того, який необхідно отримати баланс кислоти та гіркоти. Крім цього, у різних пропорціях змішування по-різному розкривається післясмак. Він може бути шоколадним, фруктовим, ягідним і навіть квітковим.
Також смак досить сильно залежить від ступеня обсмажування. Чим сильніший температурний вплив, тим він виходить більш насиченим і міцним. «М'яку» робусту можна зустріти в розчинній каві. Це відбувається через те, що в процесі виготовлення деяка частина кофеїну видаляється.
Як правильно приготувати
Чисту робусту найоптимальніше заварювати за допомогою краплинної кавоварки. Можна, звичайно, скористатися френч-пресом або туркою, але в такому випадку слід бути готовими до того, що напій може вийти занадто гірким. Це відбувається через те, що порошок довго контактує з водою.
В ситуації з краплинною кавоваркою склад обробляється парою та конденсатом, тому формується більш пом'якшений смак. Якщо кава все-таки вийшла гіркою, можна скористатися добавками.
- Цукор.
- Молоко.
- Сироп.
- Топінг.
- Спеції.
Якщо ви віддаєте перевагу зерновим свіжомеленим варіантам, то фахівці рекомендують робити помел ближче до грубого. Річ у тому, що надто дрібний помел перенаситить напій смаком. Для приготування еспресо краще користуватися спеціальною машиною з функцією кавомолки.
Комментарии (0) |