Гідросальпінкс: що це за патологія та чому виникає

11.10.2023 в 17:44 602 0
Гідросальпінкс: що це за патологія та чому виникає
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел
Патологія вкрай небезпечна, адже може позбавити жінку можливості зачати дитину та стати матір'ю.

Гідросальпінкс — ураження фаллопієвої (маткової) труби, яке проявляється накопиченням в органі рідини. Це призводить до її запалення, збільшення, а при ігноруванні проблеми труба може розірватись. Патологія вкрай небезпечна, адже може позбавити жінку можливості зачати дитину та стати матір’ю. Тому потрібно реагувати якомога швидше.

Причиною гідросальпінкса стає поява спайок у матковій трубі. Цей процес спричинений наступними факторами:

  • розвиток запалень яєчників гострого або хронічного характеру — аднекситу, сальпінгіту тощо;
  • розвиток хвороб, що передаються статевим шляхом — хламідіозу, трихомоніазу тощо;
  • часта зміна статевих партнерів та ігнорування контрацептивних засобів;
  • застосування внутрішньоматкової спіралі, термін використання котрої вже сплив.

При гідросальпінксі природний процес виділення рідини через просвіт фаллопієвої труби до черевної порожнини порушується. В результаті ця рідина накопичується всередині труби, що є патологічним явищем.

Як проявляється хвороба

Гідросальпінкс

Гідросальпінкс характеризується невираженими симптомами, які можуть свідчити про різні проблеми функціонування репродуктивних органів:

  • неприємні відчуття в нижній частині живота;
  • біль у попереку та животі, який виникає не у період менструацій;
  • менструації стають більш болісними, а кровомазання можуть з’являтись між місячними;
  • виділення з піхви, що мають неприємний запах, гнійний або слизовий характер.

Головною проблемою є той факт, що забита рідиною фаллопієва труба не дозволяє переміститись по ній сперматозоїду до яйцеклітини. Тож жінка може звернутись до лікаря з проблемою неможливості завагітніти, і тоді при обстеженні виявляється гідросальпінкс. Для точної діагностики проводять УЗД.

Як лікувати патологію

Лікування незначного накопичення рідини у матковій трубі може здійснюватись консервативними методами — призначенням антибіотиків, протизапальних препаратів. Однак при великому гідросальпінксі призначається хірургічне втручання. Радикальна операція передбачає видалення частини ураженої труби, що значно ускладнює запліднення. Тому до таких заходів вдаються в крайніх випадках, коли жінка вже не планує вагітність у майбутньому.

Якщо було призначене оперативне втручання, то воно проводиться лапароскопічним методом. Для відновлення прохідності зі збереженням репродуктивної функції може здійснюватись адгезіолізіс — роз’єднання спайок. У цьому випадку прохідність фаллопієвої труби відновлюється і рідина спокійно відводиться до черевної порожнини.

Лапароскопія дозволяє мінімізувати травмування тканин, уникнути післяопераційних шрамів та пришвидшити реабілітаційний процес.

Джерело: bilyak.com.ua

Теги:патологія, жіноче здоров'я, гідросальпінкс

Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставить комментарий.